Főoldal > A monostor gyermekei – filmajánló
- Műsorajánló
Május 15-e péntekig ingyen megtekinthető Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai rendezte dokumentumfilm a MADOKE – A Magyar Dokumentumfilmesek Egyesülete jóvoltából a honlapjukon.
A történet Bhutánban, az apró himalájai királyságban játszódik. Egy család két generációjának dilemmáját tárja elénk. Tenzin és családja generációk óta egy mára kihasználatlan kolostor őrzésével van megbízva. De abban már elég nagy a bizonytalanság, hogy ez a feladat tovább szál-e Gyembóra a fiára, vagy megtörik. Hagyomány és modernitás, menjek vagy maradjak és az örök, generációs dilemmák közt egyensúlyoz ez a rendkívül érzékeny film. Nem csak egy család életébe enged bepillantást, hanem a szereplőkön keresztül Bhután múltjába, jelenébe és lehetséges jövőjébe.

A film szerepelt számos fesztiválon, köztük a lengyelországi Five Flavours Buddhista Filfesztiválon 2017-ben, ugyanekkor a Bhutan Film Association a legjobb dokumentumfilmnek járó elismerésben részesítette.
A filmről, alkotóiról, fesztiválszerepléseiről többet az alábbi linken lehet megtudni:
Ugyanitt tekinthető meg maga a film is, de ne feledjétek, csak péntekig!
Jó mozizást!
https://madoke.hu/dokumentumfilmek-online-2020/a-monostor-gyermekei/

A Tergar Meditációs Közösség, amelyet a tibeti buddhizmus Karma Kagyü és Nyingma ágának tiszteletreméltó meditációs tanítója és mestere, Jonge Mingyur Rinpocse alapított, bejelentette, hogy március

„Arra jöttem rá, hogy amit én idáig letettem az asztalra, amit munkának hívnak, én azt mind imádtam, szerettem és szenvedélyből csináltam. És én ezt hívom

A BuddhaFM stúdiójában járt a Tiszteletreméltó Dr. Phramaha Somchai Kittipanyo, a Mahachulalongkornrajavidyalaya Egyetem Bölcsészettudományi Kar Idegen Nyelvi Tanszékének vezetője és tanítást adott a Mangala szuttáról.