Főoldal > Weiner Sennyey Tibor: Hamvas és a zene, avagy esszé vájt fülűeknek
- Műsorajánló
„Mindennek van zenéje – a fénynek is.” Hamvas Béla
Weiner Sennyey Tibor ez alkalommal elvezet minket Hamvas Béla nyomait követve a valódi népzenén – az ősi zenei világra való emlékezeten – keresztül az ősi hangokig.
Mi az a zene, ami égeti az ember fülét? Milyen zene simogat? Melyik hív, bűvöl? Mi varázsol el? Van olyan zene, ami fojtogató, amit nem tudunk végighallgatni? Mondanivaló vagy mesterség? Hol a határ giccs és hazugság között?
Mit ért azalatt Hamvas Béla, hogy Schumann zenéje fehér?
Mi Hamvas szerint a számunkra ismert legmagasabb zene?
Hogyan függ össze zene és irodalom?
Ha a Kedves Hallgatók meg szeretnének tudni valami nagyon fontosat művészetről, zenéről, ha szeretnék meghallani Weiner Sennyey Tibor segítségével Hamvas Béla igazi hangját, akkor tartsanak velünk ebben a vájt fülű kalandban!
Az adás időpontja: 2018. JÚLIUS 3., KEDD 07:00
Ismétlések: JÚLIUS 4., SZERDA 10:00; CSÜTÖRTÖK 13:00; PÉNTEK 16:00; SZOMBAT 11:00; JÚLIUS 9., HÉTFŐ 20:00


A Tan Kapuján járt vendégségben egy théraváda szerzetes Srí Lankáról, a Tiszteletreméltó Udugama Swarnajyoti. Alkalmunk nyílt beszélgetni vele, amikor a BuddhaFM rádió stúdiójába is ellátogatott.

„Az eddigi beszélgetéseink során rengeteget emlegettük az ‘üresség’ fogalmát. A múltkor is a lét három alapvető jellemzőiről beszéltünk, ugye az állandótlanság, éntelenség, szenvedésteliség. …ezeket a

A BuddhaFM rádió novellapályázatot írt ki 2025-ben, melynek címe: Szakadékok és hidak – az összetartozás ereje. A pályázat leírását itt találják. A pályázat eredményének kihirdetésére