Főoldal > Ajja Khéma: Gondtalan, folt nélküli és nyugodt
Gondtalan, Folt nélküli és Nyugodt: a Megvilágosodott (arhat) három tulajdonsága. Gondtalan: mentes a dukkhától; Folt nélküli: mentes a szennyeződésektől; Nyugodt: mentes a félelemtől. Ez a három tulajdonság nyilvánvalóan rendkívül kívánatos, hiszen boldogságot jelentenek. Ha úgy gondoljuk, ezek az arhat tulajdonságai, úgy vélhetjük: “Én annyira messze vagyok ettől, hogyan is törekedhetnék rá?”. Úgy találhatjuk, hogy ez a mi képességeinkhez képest túl nagy feladat.
Ajja Khéma 12 részes tanítássorozatának 11. része: Gondtalan, folt nélküli és nyugodt címmel meghallgatható az alábbi időpontokban:
2022. március 28., hétfő 07:00
2022. március 29., kedd 10:00
2022. március 30., szerda 13:00
2022. március 31., csütörtök 16:00
2022. április 1., péntek 20:00
2022. április 2., szombat 07:00
2022. április 3., vasárnap 20:00
Fordította: Rácz-Kiss Andrea
Felolvasta: Kövesdi László
Forrás: Dhammatalks.net
Ajja Khéma 12 részes tanítássorozatának korábbi részei meghallgathatóak a Spotify/Tanítóbeszédek oldalunkon.
BuddhaFM – Adásban a Tan!
A Tan Kapuja Buddhista Egyház online rádiója – buddhafm.hu
Kövessenek minket az alábbi oldalainkon is:
Facebook
Spotify
Youtube
Instagram

Programajánló beszélgetés Rutkai Bori zenésszel, képzőművésszel a március 21-én, a Magyar Zene Házában tartandó “Pihitér” lemezbemutató koncertről. Riporter: Udvardi Márton (2026) A képzeletbeli Pihitérre “megyünk

Tíz ország huszonegy hallgatója vehette át oklevelét 2026. március 8-án A Tan Kapuja Buddhista Egyház mánfai elvonulóközpontjában, lezárva az első átfogó európai buddhista börtön- és kórházlelkészi képzést.

Szavakon túl – Összehasonlító tanulmány a különböző meditációs módszerekről a buddhizmus öt nagy iskolájában címmel írta és védte meg sikeresen Cser Zoltán doktori disszertációját a