Főoldal > Képeslap Ecuadorból – Beszélgetés Barna Mokurin Gyula zen mesterrel, az ecuadori Senkuji templom vezetőjével
- Műsorajánló
Beszélgetés Barna Mokurin Gyula zen mesterrel, az ecuadori Senkuji templom vezetőjével.
Barna Mokurin Gyula mester 1971-ben született Magyarországon. 2001-ben Budapesten ismerkedett meg Yvon Myoken Bec mesterrel, akitől 2007-ben szerzetesi felszentelést kapott. A Taisenji Zen Templom (Budapest, Magyarország) lakója volt 5 évig.
2014-ben Mokurin szerzetes Ecuadorba utazott, és megkezdte a szangha létrehozását és a zen templom építését Tena városában, az ecuadori Amazonasban. 2017-ben Taiten Guareschi Roshi mesterrel hajtotta végre a Hossenshiki szertartást a Fudenji kolostorban (Olaszország), ahol a Zentatsu mester, Baker Roshi volt a tanúja.
2018-ban megkapta a Shihót Yvon Myoken Bec mestertől a Hoboji Zen Temple-ben (Magyarország). Jelenleg Mokurin mester a Senkuji Zen Temple-ben lakik, Tenában, Ecuadorban, innen irányítja a napi gyakorlatokat és a sesshine-eket.
Riporter: Udvardi Márton (2024)
BuddhaFM – Adásban a Tan!

A Tan Kapuján járt vendégségben egy théraváda szerzetes Srí Lankáról, a Tiszteletreméltó Udugama Swarnajyoti. Alkalmunk nyílt beszélgetni vele, amikor a BuddhaFM rádió stúdiójába is ellátogatott.

„Az eddigi beszélgetéseink során rengeteget emlegettük az ‘üresség’ fogalmát. A múltkor is a lét három alapvető jellemzőiről beszéltünk, ugye az állandótlanság, éntelenség, szenvedésteliség. …ezeket a

A BuddhaFM rádió novellapályázatot írt ki 2025-ben, melynek címe: Szakadékok és hidak – az összetartozás ereje. A pályázat leírását itt találják. A pályázat eredményének kihirdetésére