Főoldal > 108 fős dél-koreai zarándokcsoport Buddha nyomában
Jelenleg is úton van az a 108 fős dél-koreai szerzetesekből és világi gyakorlókból álló zarándokcsoport, akik még február 9-én kezdték meg zarándokútjukat, azaz a Dhamma Játrát. Céljuk Sákjamuni Buddha életútjának jelentős helyszíneit végigjárni, mégpedig ahogy azt a Buddha is tette, gyalog.
Az 1167 km hosszú és 43 naposra tervezett gyalogos zarándokút, pádajátrá az Uttar Pradésh államban, Szárnáthban található Dhamek sztúpától indult. A hagyomány szerint a sztúpa azt a ez az a szent helyet jelöli, ahol a Buddha elmondta első tanítóbeszédét az öt tanítványnak, azaz megforgatta a Dharma kerekét.
Február 21-ére érkeztek meg a buddhizmus talán legszentebb helyére, Bódhgájába a Mahábódhi templomhoz, ahol a Buddha a bódhifa alatt elérte a megvilágosodást. Ennek a fának a leszármazottja előtt imádkozott a zarándokok társasága a világbékéért.
A zarándoklatot az indiai és dél-koreai diplomáciai kapcsolatok felvételének 50. évfordulójára időzítették és a dél-koreai Sangwol Society szervezte, ami a legnagyobb buddhista rend, a Csogje egyik szervezete.
A menet fontosabb állomásai Nálanda, az ősi buddhista egyetemváros romjai, a Rádzsgír melletti Griddhakuta hegy, azaz a Keselyű-csúcs, ahol a Buddha sok tanítóbeszédet adott, Vaisálí városa Bihár államban és Kusinagár, ahol a Buddha a parinirvánába távozott.
A népes csapat az utazásuk 34. napján fog átkelni Nepálba, hogy meglátogassák a Buddha szülőhelyét a Lumbiní ligetet. Ezt követően térnek majd vissza Indiába, Uttar Pradésh államba, ahol március 20-án, Srávasztíban, a legendás Dzsétavana vihárában fejezik be a zarándoklatukat. Ez az a helyszín, ahol a Buddha a legtöbb esős időszak alatti elvonulását töltötte mintegy 25 éven keresztül, a tanításainak a nagy részét is itt adta.
„Ez az első ilyen jellegű út. Egyedülálló az emberek közötti kapcsolat megteremtésében” – mondta Csang Jae-bok, Dél-Korea indiai nagykövete, majd hozzátete:
“Egy ilyen időszakban, amikor a világot ennyi konfliktus súlytja, a Buddha békéjének és együttérzésének a korszakára van sürgető szükség. Bízunk abban, hogy ez nagyban hozzájárul az emberek közötti kapcsolatok további elmélyítéséhez valamint az indiai buddhista zarándoklatok népszerűsítéséhez.”
A valamivel több mint ötvenmilliós Dél-Korea lakosságának mintegy ötöde buddhista vallású, míg ez Indiában csak 0.7%, azonban ez is mintegy 8.5 millió buddhistát jelent.
Indiába leginkább a hagyományosan buddhista országokból, Thaiföldről, Srí Lankából, Mianmárból, Malajziából és Dél-koreából érkeznek. A világjárvány előtti utolsó évben, 2019-ben Bódhgájába mintegy 500.000, a nepáli Lumbínibe pedig közel kétmillió turista látogatott el.
Forrás – The Strait Times
Youtube/Ministry of Information and Broadcasting-India
A BuddhaFM A Tan Kapuja Buddhista Egyház által fenntartott online rádió. A rádió minden buddhista irányzat és az összes buddhista közösség számára nyitott, melynek tanítása és beszéde a BuddhaFM küldetés nyilatkozatával összhangban szólal meg.
BuddhaFM – Adásban a Tan!
Kövessenek minket Facebook Spotify oldalunkon és Youtube csatornánkon.
Hírszerkesztő: Fenyvesi Róbert
Tizenhét ország több mint 1200 buddhista szerzetese gyűlt össze a kelet-indiai Odisa (korábban Orissza) államban, hogy rész vegyen az első alkalommal megrendezésre került Guru Padmaszambhava
Folytatódnak Tóth Zsuzsanna és Horváth M. Zsófia kötetlen beszélgetései egy kávé mellett, most éppen az alaptanításokról. Bevezetőként szó esik arról, mi tartozik az alaptanítások közé,
Január 7-én, kedd hajnalban erős földrengés rázta meg Tibetet. Az epicentrum szent város, Sigace közelében, 10 km mélyen a felszín alatt volt. A földrengés erőségéről többféle adat