Főoldal > Buddhista szerzetes demonstrált a G7 Nemzetközi Médiaközpont előtt
Tojosige Szekigucsi, japán buddhista szerzetes, tiltakozó demonstrációt tartott május 19-én, pénteken a G7 Nemzetközi Médiaközpontja előtt, Hirosimában. A szerzetes, kezében egy plakátot tartva, sürgette a világ vezetőit, hogy tegyenek meg mindent az atomfegyverek esetleges használata ellen.
Az ANI News indiai hírpoltálnak azt mondta a szerzetes, hogy “Tojosige Szekigucsi vagyok és Japánból származom. A békéért és az atomfegyverek megsemmisítésért imádkozom.”
A hirosimai atomcsapás kapcsán azt mondta: “1945. augusztus 6-án egy atombombát dobtak le Hirosimára. Rengeteg ember meghalt, ezért nem szertnék több ilyen tragédiát a világ más országaiban sem. El fogok menni a G20 csúcsra is, Új-Delhibe, a nukleáris fegyverek eltörléséért.”
Tojosige Szekigucsi tehát reméli hogy el tud majd utazni Indába, Új-Delhibe a szeptemberben megtartandó G20 csúcsra is. Mahátma Gandhit a világ egyik “nagyon fontos” emberének nevezte, és az ő szellemében azt üzente: “békében kell élnünk.”
Hirosima volt az első katonai célpont amit atomfegyverrel támadtak. A támadás a II. világháború idején, 1945. augusztus 6-án történt, amikor az amerikai hadsereg légierejének egyik bombázója Hirosima városára dobta a “Little Boy” nevű atombombát. A tragikus akció során a város nagy része elpusztult és az év végére a lakosságból 90,000-166,000-an haltak meg a közvetlen robbanás, a sugárterhelés és a további egészségügyi következmények miatt. Hirosimában egy békeemlékmű, ami az UNESCO Világörökség része, egy emlékpark és múzeum szolgál mementóként.
A világ hét vezető gazdasági hatalmának (G7 csoport) vezetői a demonstráció idején Japánban tartózkodtak, mivel Hirosima adott otthont május 19-21. között a csúcstalálkozójuknak. A G7 vezetői pénteken megkoszorúzták a Békeemlékművet, a békeparkban fákat is ültettek.
A békepark emblematikus épülete, a Genbaku Dóm, az egyetlen ami állva maradt a bomba hatósugarában a támadás után. A G7 vezetői egy közös képet is készítettek az emlékmű előtt.
A G7 tagjai Japán, Olaszország, Kanada, Franciaország, az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Németország.
Forrás – ANI News (India)
A BuddhaFM A Tan Kapuja Buddhista Egyház által fenntartott online rádió. A rádió minden buddhista irányzat és az összes buddhista közösség számára nyitott, melynek tanítása és beszéde a BuddhaFM küldetés nyilatkozatával összhangban szólal meg.
BuddhaFM – Adásban a Tan!
Kövessenek minket Facebook Spotify oldalunkon és Youtube csatornánkon.
Hírszerkesztő: Fenyvesi Róbert
Folytatódnak Tóth Zsuzsanna és Horváth M. Zsófia kötetlen beszélgetései egy kávé mellett, most éppen az alaptanításokról. Bevezetőként szó esik arról, mi tartozik az alaptanítások közé,
Január 7-én, kedd hajnalban erős földrengés rázta meg Tibetet. Az epicentrum szent város, Sigace közelében, 10 km mélyen a felszín alatt volt. A földrengés erőségéről többféle adat
Ma, január 7-e, kedd hajnalban erős földrengés rázta meg Tibetet. Az epicentrum szent város, Sigace közelében, 10 km mélyen a felszín alatt volt. A földrengés