
- 2023 március 26.

- 2023 március 26.

- 2023 március 26.

- 2023 március 26.

- 2023 március 25.
Ryan Stock, a MindSport applikáció kitalálója szerint a Buddha úgy gondolkodott, mint egy atléta.
A MindSport applikáció 2017-ben jelent meg, azzal a céllal, hogy segítsen az atlétáknak, elsősorban a kosárlabdázóknak (mivel alkotója korábban kosárlabdaedző volt), hogy megbirkózzanak a sporttal járó stresszel. A mindfulness meditációt és tudatos jelenlétet segítő applikációban öt-tíz perces meditációk találhatók, a vizualizációtól a stressz- és szorongásoldó meditációig.
Az applikációt kiegészítendő íródott meg a „Buddha kosaras volt” című könyv (Buddha Was a Baller), azzal a céllal hogy a sportolókat egészségesebb gondolkodáshoz segítse.
Bár a könyv és az applikáció elsősorban az atlétákhoz szól, bármilyen szakmában hasznukat vehetjük. „Nagyon sok múlik azon, hogy tudunk-e a jelenben maradni – akármilyen területen tevékenykedünk.” Bárki, akinek teljesítenie kell, gondolkodik azon, hogyan javíthatna a teljesítményén. És ha sikert érnek el, azon töprengenek, hogyan ismételhetnék meg – a legritkább esetben fordul elő, hogy akár az atléták, akár a vállalkozók elégedetten hátradőlnének.
A cél az, hogy elérjük azt a tudatállapotot, amelyben nem tudatosan vagyunk hatékonyak. Ez négy lépésben alakul ki: míg eleinte nem vagyunk tudatában gyengeségeinknek, lassan megismerjük őket, ezután koncentráció által vagyunk hatékonyak, végül már nem kell gondolkodunk ahhoz, hogy sikeresek legyünk. Az ilyen tudatállapotban nem is vagyunk tudatában a teljesítményünknek, gondolkodás nélkül cselekszünk.
A buktatók persze elkerülhetetlenek, de a tudatos jelenléttel, az érzelmek tudatosításával és felcímkézésével könnyebben átvészelhetők. „Mondhatjuk, hogy szomorú vagyok. Frusztrált vagyok. Boldog vagyok. Izgulok. És megélhetjük, ahelyett, hogy igyekeznénk kizárni az érzelmeket, vagy a negatív érzelmek esetében teljesen elutasítanánk őket.”
A buddhista terminológia dacára a szerző saját állítása szerint nem vallásos, célja, hogy segítsen az embereknek, hogy kihozzák a legjobbat saját magukból.
Az „Üres harang” a zen művészet jegyében született, mégis eltér a klasszikus hagyománytól, mivel, egyfajta épületes olvasmányként segítséget nyújthat a zen művészetek gyakorlói számára. Annál
„Ma már minden út görbe.” J.R.R. Tolkien (A Szilmarilok) Kaszab Zsuzsanna Meliannal, az Eredeti Fény Zen Közösség dharma tanítójával és a Magyar Tolkien Társaság tanácstagjával
„Ugyanakkor sürgősen kellett csinálnom valamit a bennem felhalmozódott érzetekkel. Ekkor jött a zen meditáció. Az, hogy az egész önmegismerésben mennyire fontos a testi tapasztalat, a