Főoldal > Vészák ünnepség A Tan Kapuján

Vészák ünnepség A Tan Kapuján

A Tan Kapuja Buddhista Egyház idén is megrendezi a Buddha születése, megvilágosodása és parinirvánába távozásának ünnepét.

Az idei évben a legnagyobb buddhista ünnepet, a májusi teliholdra eső Vészákot 2025. május 11-én 18 órától tartjuk meg. Az eseményt A Tan Kapuja YouTube csatornáján is közvetítjük élőben, melyhez így bárki csatlakozhat, a világ bármely pontjáról.

A 18 órakor kezdődő ünnepség menetrendje:

A Tan Kapuja Buddhista Egyház közösen végzett szertartása.

Dharmabeszédet mond Karsai Gábor, A Tan Kapuja Buddhista Főiskola rektora.

A Szív szútra recitációt vezeti: Szeremley Levente.

A szertartás után indiai táncelőadás.

rövid szünet

A Buddha megvilágosodását felidéző meditáció, vezeti: Irtl Melinda,

végezetül pedig levetítjük a Vészák című rövidfilmünket.


Az ünnepségre bátran hozzák magukkal gyermeküket is, mivel az ünnepség ideje alatt a kisebbekre nem csak vigyázunk, hanem a Tejút Buddhista Pedagógia Központ szervezésében a hátsó dharma teremben gyerekfoglalkozást tartunk, tartalmas és vidám időtöltést biztosítva ezzel a gyermekek számára is.
Kérjük, hogy aki szeretné gyermekét is magával hozni, az jelezze ezt számunkra legkésőbb 05.10. estig a csorgo.zoltan@tkbf.hu e-mailcímen.

Az ünnepséghez online csatlakozóknak, mielőtt leülnek a képernyő elé érdemes maguk elé készíteni egy kis Buddha szobrot, egy gyertyát (vagy mécsest) és egy füstölőt!

Szeretettel várja a közösségek gyakorlóit, minden volt és jelenlegi diákját, valamint minden kedves barátját és az érdeklődőket A Tan Kapuja Buddhista Egyház!


BuddhaFM – Adásban a Tan!

A Tan Kapuja Buddhista Egyház online rádiója – buddhafm.hu
Kövessenek minket az alábbi oldalainkon is:
Facebook
Spotify
Youtube
Instagram

Kapcsolódó

Műsorajánló

Beszélgetés Rieger Johannával

„Arra jöttem rá, hogy amit én idáig letettem az asztalra, amit munkának hívnak, én azt mind imádtam, szerettem és szenvedélyből csináltam. És én ezt hívom