Főoldal > A jelen pillanat jelentősége a buddhizmusban – Interjú Dr. Pressing Lajossal
- Műsorajánló
„A zen buddhizmusban eredetileg arról volt szó, hogy legyünk jelenlétben. De ez a jelenlét nem a jelenpillanatot jelenti, hanem azt, hogy legyünk eszméletünknél.”
„Buddha konkrétan amikor a mindfulness-el foglalkozik, akkor mindig arról beszél, legyünk tudatában a valóságnak, vagy legyünk tudatában a dharmának.”
„A buddhista meditáció nem időben történik, és nem időbeni célja van. Nem az a célja, hogy jelen legyünk, hanem hogy eszméletünknél legyünk, de az eszmélet az nem jelen van, az már egy káprázat, amelyik azt hiszi, hogy az eszmélés valami időhöz kötött dolog, hogy az a jelen pillanatban van.”
Pressing Lajos pszichológus, buddhista tanító, mesekutató, esszéíró, a magyarországi buddhizmus képviselője.
Riporter: Bende Zsuzsanna (2021)
BuddhaFM – Adásban a Tan!
A Tan Kapuja Buddhista Egyház online rádiója – buddhafm.hu
Kövessenek minket az alábbi oldalainkon is:
Facebook
Spotify
Youtube
Instagram
Új hangoskönyv a BuddhaFM-en! – Seung Sahn: A zen iránytűje Seung Sahn (Szung Szán) koreai zen mester (1927-2004) az első koreai zen tanító volt, aki
Bódis Kriszta író, szociálpszichológus, dokumentumfilmes, és a Van Helyed Alapítvány alapító vezetője. Társadalmi aktivista, közéleti személyiség, verseket és prózát húszéves kora óta publikál rangos irodalmi
Könyvajánló – Kuzder Ritával, A Tan Kapuja Buddhista Főiskola tanárával beszélgettünk az idén megjelent Klasszikus tibeti nyelvtankönyv és feladatgyűjtemény c. művéről Riporter: Udvardi Márton (2024)