A Pandita Meditációs Központ célja a théraváda buddhizmus és tanításainak eljuttatása mindenkihez, aki kéri. Elvonulásokat, képzéseket, közös gyakorlást, külföldi utakat szerveznek. Számos szerzetes és tanító segíti, támogatja munkájukat. A közösség megbízott vezetője Czike Klára, vele beszélgettünk az épülő központról, théraváda kolostorról.
Az adás időpontja: 2020-11-04 szerda 07:24; csütörtök 10:25; péntek 13:25; szombat 15:24; nov 9., hétfő 16:25; kedd 20:25
Az interjú interneten keresztül készült.
Riporter: Horváth M. Zsófia


Terv: Ertsei Attila






A 90 éves Dalai Láma egészségi állapota miatt egyre nagyobb aggodalmaktól kísérve, újabb kezelésen esik át Indiában. A szellemi vezető hosszú távok megtételére manapság golfkocsit

Mennyiben tekinthetők a Buddha tanításai és gyakorlati módszerei terápiás eszköznek? Kinek segíthget, miben és hogyan a buddhizmus mentális zavarok esetén és kinek nem? Célja lehet-e

A Harmadik Nemzetközi Buddhista Konferencián Pakisztán megerősítette elkötelezettségét a gandhárai örökség iránt Nemrég zárult le Iszlámábádban a Harmadik Nemzetközi Konferencia a Pakisztáni Buddhista Örökségről, amely