„A buddhizmusban azt szoktuk mondani, hogy a felajánlásnak van három tökéletessége – ahogy végezni kell a felajánlást. Igaz, hogy ez általában a rituális felajánlásokra vonatkozik, de szerintem ez ugyanúgy átvihető a világi viszonyokra is, – amikor anyagi dolgot, vagy védelmet ajándékozunk – nevezetesen ez a három üresség felismerése és gyakorlata. Vagyis annak a felismerése, hogy nincs senki, aki ad, mert hát amíg azt gondolom, hogy én adok, addig az az adás nem tökéletes. Még hogyha le is mondok a gyümölcsökről, de maga az elképzelés, hogy én vagyok, aki ad, valójában az adás gesztusával építem az énemet… A felajánlás akkor lesz tökéletes, hogy ha megfeledkezük magunkról… A második tökéletesség az, hogy realizáljuk az ajándék ürességét…”
Riporter: Bende Zsuzsanna (2020)
BuddhaFM – Adásban a Tan!

Mennyiben tekinthetők a Buddha tanításai és gyakorlati módszerei terápiás eszköznek? Kinek segíthget, miben és hogyan a buddhizmus mentális zavarok esetén és kinek nem? Célja lehet-e

A Harmadik Nemzetközi Buddhista Konferencián Pakisztán megerősítette elkötelezettségét a gandhárai örökség iránt Nemrég zárult le Iszlámábádban a Harmadik Nemzetközi Konferencia a Pakisztáni Buddhista Örökségről, amely

” Az igazi természeten nem lehet meditálni. …A tudat példája az ég hasonlata. A tudat jelentése a jelenségek valósága. A valóság születetlen dimenziójában az akadálytalan,