Főoldal > Az erény óceánja – Beszélgetés Dok Hae Szunimmal

Az erény óceánja – Beszélgetés Dok Hae Szunimmal

Dok Hae Szunimmal Weiner Sennyey Tibor beszélgetett a Won Kwang Sa, azaz Eredeti Fény Zen Közösség templomában. Dok Hae Szunim apáthelyettes 1975-ben született Debrecenben. Matematikusnak és programozónak tanult a Debreceni Egyetemen. A zennel először 1990-ben találkozott olvasmányaiban. Jógát gyakorolt 3 évig, valamint 14 évig aikidózott – 3 évig oktatóként is működött.

Csong An Szunimmal 2003 telén találkozott, és 2004 tavaszától kezdve gyakorol vele. 2004 nyarán részt vett első kjolcse elvonulásán, majd télen 5 fogadalmat tett. 2005 őszén beköltözött a Budapest Zen Központba, és megkezdte szerzetesnövendéki tanulmányait Kwang Jin néven. 2006 tavaszán Von Kvang Sza-ba költözött. Azóta a templom építésén dolgozik Csong An Szunim vezetésével.

Három év kemény munka és képzés után 2008 őszén novícius lett, majd 2011-ben bhikku. Szerzetesi neve Dok Hae Szunim, amely azt jelenti: az Erény Óceánja.
Jelenleg a templom helyettes apátjaként és házfőnökeként működik, és teljes szívét és életét a közösségnek, a szanghának szenteli.

 

 

BuddhaFM – Adásban a Tan!

A Tan Kapuja Buddhista Egyház online rádiója – buddhafm.hu
Kövessenek minket az alábbi oldalainkon is:
Facebook
Spotify
Youtube
Instagram

Kapcsolódó

Hírek

Az ENSZ Vészák-napi ünnepsége Vietnámban

Idén, 2025-ben Vietnám legnagyobb városa, Ho Si-Minh adott otthont az ENSZ hivatalos nemzetközi Vészák ünnepének.  Az esemény a szolidaritás, a béke és a fejlődés gondolatát

Hírek

Viszakha Bucsa – Vészák Thaiföldön

Mint oly sok vallási ünnepet Thaiföldön, a Viszakha Bucsa napot is a hagyományos holdhónap naptári számításai alapján rendezik meg minden évben. Idén az ünnep május