
- 2023 szeptember 25.
„A Buddha nem misztifikál. Nagy különbség a brahmanikus korai filozófia között és a buddhizmus között, hogy az előbbiek tele vannak allegóriákkal, vagy nagyon nehezen értelmezhető metaforákkal. A Buddha ezzel nem él. Ő nagyon racionális módon fejti ki a Tant és nagyon plasztikus hasonlatokat hoz. Ahogy ő a Buddha Dharmát tanította, abban szinte biztos, hogy a misztikus elemek nem jelennek meg.”
Hallgatóink kérésére a hinduizmus és buddhizmus különbségeiről és hasonlóságairól kérdeztük Takács Lászlót a Tan Kapuja Buddhista Főiskola alapító tanárát. Többek között megtudhatjuk, hogy vajon miért nem elégítette ki a Buddhát szellemileg az a hinduizmus, amibe született, hogy vajon létezett-e a szkandhák tanítása a hinduizmusban, vagy hogy mit értettek akkoriban vajon az Átman fogalmán és ehhez képest hogyan kell értelmezni az Anátmaváda fogalmát.
Riporter: Bende Zsuzsanna (2023)
Kapcsolódó cikkek:
Buddhizmus és hinduizmus – Beszélgetés Leveles Zoltánnal
BuddhaFM – Adásban a Tan!
A Tan Kapuja Buddhista Egyház online rádiója – buddhafm.hu
Kövessenek minket az alábbi oldalainkon is:
Facebook
Spotify
Youtube
Instagram
Újságíróknak adott nyilatkozatában Őszentsége a Dalai Láma megismételte azt a korábbi állítását, hogy a tibetiek több autonómiát szeretnének, nem politikai leválást Kínáról. Továbbá kijelentette, hogy
Programajánló beszélgetés Mészáros Ágnessel, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum kulturális menedzserével a múzeum ősszel várható eseményeiről. Riporter: Udvardi Márton (2023) A Hopp Ferenc Ázsiai
Egy nevét lényegtelennek találó interjúalanyunkkal készült riportunkhoz egy általa írt „szent leckét” idézünk: “Mester! Mi segít? – Ha belátod, hogy semmi sem segít, az segít.