
- 2023 szeptember 24.
„…az Upanisadokban már az utalások szintjén megjelenik a jóga, mint spirituális gyakorlás….kicsit később, a nagy eposzok korában a Bhagavad Gita az első olyan szöveg, amely kizárólag a jógával foglalkozik…itt még egy felekezethez kapcsolódó iratról van szó. …. a Patanjali féle Jóga Szútrákban már nem találunk olyan utalást, amit egy felekezethez lehetne kötni. …az isten fogalma, az Isvara fogalma egyértelműen megjelenik benne, de már nem köthető semmilyen felekezethez. Ez megint csak azért lesz érdekes, mert a jóga klasszikus filozófiáját ilyen szempontból nyugaton egészen bátran lehet alkalmazni, mert nem egy adott istenséghez, vagy istenképhez kapcsolódik, hanem nagyon tágan, rugalmasan lehet adaptálni a gyakorlónak a világnézetéhez.”
Malik Tóth István „Istók” közel 40 spirituális könyv fordítója, társszerzője, vagy szerzője. Több, mint 10 éve oktat jógát és meditációt. Rendszeresen tart elvonulásokat, jár Indiába, ahova időről-időre visz csoportokat is.
Az adás időpontja: 2020-12-08 kedd 08:58; szerda 11:58; csütörtök 14:58; péntek 17:58; szombat 12:58; hétfő 21:58
Riporter Bende Zsuzsanna
Programajánló beszélgetés Mészáros Ágnessel, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum kulturális menedzserével a múzeum ősszel várható eseményeiről. Riporter: Udvardi Márton (2023) A Hopp Ferenc Ázsiai
Egy nevét lényegtelennek találó interjúalanyunkkal készült riportunkhoz egy általa írt „szent leckét” idézünk: “Mester! Mi segít? – Ha belátod, hogy semmi sem segít, az segít.
New York állam északi részén található a Namgyal Kolostor és Buddhista Tanulmányok Intézete (Namgyal Monastery Institute of Buddhist Studies) amely szeptember elején egy új könyvtárat