Főoldal > Pittsburgh polgármesterének üdvözlete a Dalai Láma orvosához
Pittsburgh polgármestere, William Peduto egy üdvözlőnyilatkozatban köszönte meg a nyilvánosság előtt Dr. Barry Kerzinnek, hogy a városban hozta létre az általa alapított, az Altruizmus az Orvostudámányban Intézetnek (Altruism In Medicine Institute) a székhelyét. Az intézet fő célkitűzése a keleti filozófiák és a modern nyugati orvostudomány ötvözése annak érdekében, hogy elősegítse az együttérzés hatékonyabb megnyilvánulását az egészségügyi dolgozók és a betegeik körében.
Dr. Barry Kerzin leginkább arról híres, hogy ő a Dalai Láma személyes orvosa. Dr. Kerzin Kaliforniában született, itt szerezte meg orvosi képesítéseit is. Egy hosszú gyerekkori betegség, ami esetenként halálközeli élménnyel is szembesítette, keltette fel benne a másokon való segítés belső igényét. A betegségéből egy műtétet követően szerencsésen felépült, az együttérzése azonban ezután is töretlen maradt. A rezidensképzés elvégzése után háziorvosként praktizált, majd 1988-ban Indiába utazott, ahol ingyenes orvosi ellátást biztosított a helyi közösségek számára.
Dharamszalai tartózkodása alatt széleskörű buddhista képzésen esett át, ami egy hároméves elvonulást is magában foglalt. 2003-ban maga a Dalai Láma avatta szerzetessé. Őszentsége javasolta neki továbbá azt is, hogy ne hagyja abba a gyógyító tevékenységet. Dr. Kerzin így vall erről egy régebbi interjúban:
„A Dalai Láma mindig arra biztatott, hogy tartsam meg a képesítéseimet és folytassam az orvosi hivatás gyakorlását. – Ne csak a bölcsességgel foglalkozz! A szeretettel és az együttérzéssel is törődj! Mondjuk csináld úgy 50-50%-ban. – Ezeket mondta.”
Dr. Barry Kerzin és Őszentsége a Dalai Láma
Dr. Kerzin ezután párhuzamosan gyakorolta, tulajdonképpen ötvözte a buddhizmust és az orvostudományt. Számos előadást tartott világszerte rangos egyetemeken a témában. Két könyvet is publikált.
Az Intézetet (AIMI) 2014-ben alapította azzal a céllal, hogy tanfolyamok és előadások tartásával segítse az egészségügyben dolgozókat fejleszteni együttérzésüket, figyelmüket és rugalmasságukat. Az Intézet számos más hasonló intézménnyel működik együtt.
Az AIMI honlapján a következőképpen mutatkozik be:
„Az egészségügyi rendszerünk az összeomlás szélén áll. Gyógyulásra van szüksége. Elképzeléseink szerint az egészségügyi szakemberek az együttérzés és a tudatosság gyakorlása által, valamint a kiégés, a depresszió, a düh és a frusztráció csökkentésével tehetők ellenállóbbá. Ez az ellenálló képesség és új élet automatikusan átragad a betegekre. 2030-ra a célunk, hogy átalakítsuk az orvosképzést úgy, hogy az önmagukra irányuló és a másokkal való együttérzés, a tudatosság és a rugalmasság ugyanolyan alapvető hangsúlyt kapjanak a képzésben, mint az anatómia, a fiziológia és a farmakológia.”
William Peduto, Pittsburgh polgármestere az alábbi szavakkal fejezte ki a köszönetét Dr. Kerzinnek, hogy intézete székhelyének az általa irányított várost választotta:
„Szeretnék köszönetet mondani Dr. Barry Kerzinnek, hogy Pittsburghöt választotta az AIMI székhelyéül, az az intézet, ami a helyi és a globális közösségeket az együttérzésre tanítja, valamint arra, hogyan kerüljék el a kiégést, különösen azok, akik olyan nyilvános területeken dolgoznak, ahol az öngondoskodás és az altruizmus kritikus fontosságú a személyzet és a gondozottjaik számára. Egy nagyon fontos partneri kapcsolatot indítottunk el, hogy mindezt a saját munkatársaink számára is biztosítsuk. Köszönjük az AIMI-nek, hogy közösen dolgozhatunk egy olyan Pittsburgh megteremtésén, amely mindenki számára együttérző és önzetlen.”
Forrás – Buddhistdoor
Altruism In Medicine Institute
Hírszerkesztő: Fenyvesi Róbert
Őszentsége a XIV. Dalai Láma, a közelmúltban, New York-ban történt sikeres műtéte után, megkezdte hazaútját az indiai Dharamszalába. Az utazását megszakítva, Zürichben találkozott a XVII.
Zen and the Art of Saving the Planet – Programajánló beszélgetés Danka Miklóssal, az Integrál Akadémia tanárával, az Ursus Libris könyvkiadó alapítójával. A franciaországi Plum
Pszichojána, a negyedik szekér – Az európai gyakorló buddhizmusa? „Reflektálnunk kell egy helyzetre, ami tagadhatatlan.” Beszélgetés Kormosi Istvánnal a szakdolgozatáról, amely vitaindító korrajz az európai