Főoldal > Samsara Boulevard, Mihók Anita, Schrenk Judit és Ölvedi Gábor – Mantrapályázat
„Anita effektezett gitáron játszik, énekel, időnként engedi felszínre törni a régmúlt életeket idéző sámánisztikus hangokat, többször sámándobon is közreműködik, helyenként improvizatív dallamokkal díszíti a tiszta hangzású mantrákat.
Schrenk Judit gyönyörű hangú mantra énekes, emellett sok autentikus hangszerrel gazdagítja a hangzást, effektezi a zenét. Gongok, nyelves dob, sámándob, hangtálak, csörgők, esőbot, chimes, és rengeteg apró hangszer megszólaltatója.
Ölvedi Gábor profi, sokoldalú ütőhangszeres, rengeteg féle dobbal, fúvós hangszerrel gazdagítja a hangzást, különféle éneklési technikákat alkalmaz (pl. torokéneklés), amivel még változatosabbá, színesebbé teszi a zenét.
A dalok a világ számos részéről hozott mantrákra épülnek, teljesen egyedi feldolgozásban hangzanak el. A különleges hangszerek mellett nagy szerepet kap a többszólamú éneklés. A meditatívtól a pörgős, transzos mantrákig sokféle hangzás, változatos ötletek teszik érdekessé a zenét.”

A zenekar 3 díjat is nyert a BuddhaFM mantrapályázatán.
Az interjút Harlam Bálint készítette.
Adásban június 16-án pénteken 07:50, vasárnap 11:50, 20-án hétfőn 10:50, kedden 13:50, szerdán 16:50, csütörtökön 20:50
Köszönjük, hogy hallgatnak minket!

Átutazóban járt Magyarországon egy fiatal, buddhista édesanya Iránból, aki időt szánt arra, hogy a szabadságról beszélhessen a BuddhaFM rádió hallgatóihoz. Egy 13. századi perzsa vers,

A globális buddhizmus számára is mérföldkőnek számító pillanatban, január 22-én történelmi találkozóra került sor a legfőbb tiszteletreméltó Dr. Pallegama Hemarathana Nayake Thero, Srí Lanka Atamasthanadhipathi-je

A tiszteletreméltó Daehae Sunim (polgári nevén Younguee Yoo) buddhista szerzetes és filmrendező vasárnap elnyerte a legjobb fikciós film díját a Dakkai Nemzetközi Filmfesztiválon az emberben