
- 2023 március 26.

- 2023 március 26.

- 2023 március 26.

- 2023 március 25.

- 2023 március 23.
A világ egyetemei bezártak, de csak a személyes órák maradnak el. Az oktatás online folyik tovább, nem kivétel ez alól a Tan Kapuja Buddhista Főiskola sem. Számos fizetős szolgáltató, mint a Coursera vagy az edX, ingyenes tanfolyamokat kínál a megszokottnál több szabadidővel és kimeríthetetlen tanulásvággyal rendelkező felhasználóinak.
A kurzusok ingyenessé tétele részben azért merült fel, hogy könnyebben megoszthassák azokat a felsőoktatási intézmények és segítsen nekik átállni a digitális oktatásra. Innen már csak egy lépés megosztani minden érdeklődővel az anyagokat, akár diák, akár nem.
Leah Belsky, a Coursera nevű online felület egyik vezetője azt mondta, a legtöbb egyetem nem áll készen arra, hogy egy gombnyomással átálljon távoktatásra. Amellett, hogy számos kurzust ingyenesen elérhetővé tesz, a Coursera a teljes anyagát megosztja a koronavírus által érintett felsőoktatási intézményekkel.
Érdemes felfedezni egyénileg is ezeket a tudástárakat (Coursera, edX), de most következzen négy, buddhizmussal kapcsolatos kurzus ajánlásképp:
A Harvard két tanára, William C. Kirby és Peter K. Bol tartják ezt a tanfolyamot a korai kínai buddhizmus sajátosságairól.
Robert Wright pszichológus kurzusa az egyik legnépszerűbb a témában és aki a tanfolyam alapján írta meg bestsellerét, a Miért igaz a buddhizmus: a meditáció és a megvilágosodás tudománya és filozófiája című könyvét (2017).
A buddhizmus korai, indiai történetét, átalakulását, majd tibeti elterjedését vizsgáló kurzust Robert Thurman, a Columbia egyetem professzora tartja.
A Harvard professzora, Charles Hallisey betekintést nyújt ebbe a roppant kiterjedt hagyományba olyan szövegeken keresztül, melyek a költészetet, a filozófiát, a művészetet és a mindennapos gyakorlatot domborítják ki.
„Ma már minden út görbe.” J.R.R. Tolkien (A Szilmarilok) Kaszab Zsuzsanna Meliannal, az Eredeti Fény Zen Közösség dharma tanítójával és a Magyar Tolkien Társaság tanácstagjával
„Ugyanakkor sürgősen kellett csinálnom valamit a bennem felhalmozódott érzetekkel. Ekkor jött a zen meditáció. Az, hogy az egész önmegismerésben mennyire fontos a testi tapasztalat, a
„Állításom tehát: aha- élményünk eredete a mágia. A felismerés lényege is ugyanaz, mint a mágiáé: a valóság átalakítása és mindenféle újabb és újabb valóságok, újabb