
- 2023 szeptember 17.
Bár a Tibeti Autonóm Régió sokáig érintetlen maradt a Kínában terjedő koronavírus-járványtól, a múlt héten itt is szigorú intézkedéseket vezettek be a járvány kordában tartása érdekében, melynek keretében az összes kolostort is bezárták.
Hétfő reggelig legalább 17 000 a megbetegedések, és 362 a betegséggel összefüggő halálesetek száma világszerte. December óta már 25 országban jelent meg a vírus; Kínában több, mint 60 millió ember él olyan területen, ahol szigorú kijárási tilalom van érvényben.
A hatóságok azt tanácsolják, hogy mindenki kerülje el Tibetet a járvány idején, mert itt bár kisebb a népsűrűség, mint Kína más tartományaiban, a magassággal összefüggő oxigénhiány és a hideg levegő súlyosbítják az influenzaszerű tüneteket, így adott esetben a koronavírus okozta megbetegedésből való felépülés esélye is csökken.
Tibetben mindent igyekeznek megtenni a járvány elterjedésének megelőzése érdekében, így például az összes turistacélpontot lezárták, az újonnan beutazóknak pedig egy kötelező, 14 napos karanténon kell átmenniük a szálláshelyükön, ami alatt folyamatos vizsgálatnak kell alávetniük magukat.
Egy helyi lakos azt nyilatkozta a Radio Free Asia hírportálnak, hogy Lhászában szinte üresek az utcák: „A legtöbb teaház és étterem bezárt, valamint sokaknak az a feladatuk, hogy megelőzzék a tömegek kialakulását az utcákon, ezzel útját állva a fertőzés terjedésének”.
„Azt tanultuk meg ezen az elvonuláson, hogy egy szerzetesnek is folyamatosan ott van a fájdalom. Egy meditációs ülés mozdulatlansága, vagy a lábnak a tartása az
A japán zen buddhizmus szótó iskoláját képviselő, kilenc szerzetesből álló delegáció aggodalmát fejezte ki a tibeti emberi jogi helyzet súlyosbodása miatt. A Dzsórindzsi templomból érkezett
Őszentsége, a Dalai Láma Marokkó elnökének címzett levelében fejezte ki részvétét a múlt hét pénteken az országot ért 6.8-as erősségű, több ezer halálos áldozatot követelő