Főoldal > Mayer Melinda a thaiföldi szakrális – a Sak Yant – tetoválásról mesélt a rádióhallgatóknak
Már egészen kiskoromtól fogva érdeklődtem a keleti művészetek, kultúrák iránt. Egy kis faluban nőttem fel ahol Ázsia felé irányuló kíváncsiságommal egyedül voltam. Fiatalkori kíváncsiságom, nem pusztán elméleti jellegű volt, hanem a művészeti technikák gyakorlásával is foglalkoztam, és foglalkozom mind a mai napig. Ilyen például a kalligráfia, a sumi-e. Idősebb koromra a japán fametszetek iránti érdeklődésem került előtérbe. Mire érdemben foglalkozni tudtam kelettel már huszonhat éves elmúltam. Sokat dolgoztam és utaztam mielőtt megkezdtem tanulmányaimat A Tan Kapuja Buddhista Főiskolán.
A művészetek iránt való gyermekkori érdeklődésem mellett a tetoválás kultúrája is foglalkoztatott. A kis településen ahol éltem, élek, a tetoválások megítélése sajnos sokak szemében megegyezik azzal a globális hozzáállással, miszerint ez egy primitív, ízléstelen jelenség. Gyerekként titokban, egyedül gyűjtöttem információkat, mind a mai napig félve beszélek a tetoválásokról és a hozzájuk fűződő viszonyomról. Mindezek ellenére boldogan fogadom az őszinte érdeklődést. Engem leginkább a tradicionális, törzsi tetoválások és a hozzájuk kapcsolódó szertartások, azok néprajzi – antropológiai vonatkozásai foglalkoztatnak.
Főiskolás éveim során kerültem kapcsolatba a buddhista thaiföldi tetoválások világával. A Sak Yant az első pillanattól kezdve megbűvölt azzal, ahogy a szakrálist és a művészit, a testit és a szellemit egyesíti. Minden egyes tetoválás egy külön világ, minden szimbólum mély mögöttes tartalommal bír.
Hálás vagyok tanáraimnak, akik megerősítettek abban, hogy ezzel a témával érdemes mélyrehatóan foglalkozni. Szakdolgozatomban a Sak Yant thaiföldi mágikus tetoválásokról és a hozzájuk kapcsolódó kultúráról igyekeztem bevezetést nyújtani azok számára, akiknek még ismeretlen ez a világ. Kutatásom nem zárult le a téma gazdagsága miatt.
Lassan három éve kezdtem el tetoválásokat készíteni, képviselve egy nem hagyományos irányt itthon Magyarországon. Hasonlóan a tradicionális japán tetoválókhoz, kiemelten fontosnak tartom az egy-egy emberre szánt időt és figyelmet.
„A végső értelme az imádságnak a nyugati hitvallásban az, hogy megvilágosodjon valaki előtt valami, a hitnek az igazságai. Ehhez képest …a buddhizmus nem vallás. Mert
A vatikáni Apostoli Palota Kelemen-termében tartott különleges audiencia során XIV. Leó pápa a világ minden tájáról összegyűlt vallási vezetőkkel találkozott, és megerősítette a keresztények és
A közismert buddhista szerzetesnő, író és elismert Dhrama-tanító, Ani Pema Csödrön, különleges nyilvános Dharma-beszédet tart július 16-án, amelyen személyesen és online közvetítésen keresztül is részt