Főoldal > Művészek és a buddhizmus – Beszélgetés Burns Katalinnal
- Műsorajánló
Művészek és a buddhizmus sorozatunkban ezúttal Burns Katalin íróval, zenésszel beszélgettünk az indiai baul fakírok zenéjéről, alkotásról, szakrális zenéről.
Burns Katalin magyar népzenei gyökereitől indult el Ázsia felé, és jutott el a szúfi és a baul kultúráig, Pakisztánban és Indiában utazva. Zenéje magába sűríti útiélményeit, a pillanat-szülte improvizációkat és zenei párbeszédeket, az archaikus csángózenét, a szibériai torokéneket. Kati az ősi énekes hagyományok és a nyelvek örökös tanulmányozójának tartja magát.
Riporter: Udvardi Márton (2024)
Kapcsolódó cikkek:
Programajánló – Burns Katalin indiai énekworkshopjai
Programajánló – Burns Katalin baul fakír workshopjai a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeumban
BuddhaFM – Adásban a Tan!
Új hangoskönyv a BuddhaFM-en! – Seung Sahn: A zen iránytűje Seung Sahn (Szung Szán) koreai zen mester (1927-2004) az első koreai zen tanító volt, aki
Bódis Kriszta író, szociálpszichológus, dokumentumfilmes, és a Van Helyed Alapítvány alapító vezetője. Társadalmi aktivista, közéleti személyiség, verseket és prózát húszéves kora óta publikál rangos irodalmi
Könyvajánló – Kuzder Ritával, A Tan Kapuja Buddhista Főiskola tanárával beszélgettünk az idén megjelent Klasszikus tibeti nyelvtankönyv és feladatgyűjtemény c. művéről Riporter: Udvardi Márton (2024)