Főoldal > Interjú Hodosi Enikő énekesnővel, Manoyával a BuddhaFM-en

Interjú Hodosi Enikő énekesnővel, Manoyával a BuddhaFM-en

Manoya, azaz Hodosi Enikő először Rebirth című dalával jelent meg a hazai rádiókban. A dalszerző-énekesnő a NEO zenekar tagjaként és számos vendégszereplés (Žagar, The Trousers, Freshfabrik, Amber Smith) során vált ismertté a magyar zenei színtéren. Most Harlam Bálinttal beszélgetett a Buddha FM stúdiójában sok érdekes dologról. Az adás időpontjai itt találhatóak.

Manoyáról bővebben:
2012 decemberében megjelent első szólóalbuma, a Hundred Arms, amelynek különlegessége, hogy az akusztikus világot finom elektronika fűszerezi, de a legfontosabb összetevő mégis Enikő folyton megújuló éneklési stílusa, életfilozófiája és szövegei.
A második, most tavasszal debütált Manoya-album „Against All Odds & Against None” címmel folytatja az első lemez érzékenységét, azonban tapasztaltabb, még felszabadultabb világgal igyekszik túlmutatni azon.

Új víziók és merész felülemelkedés – itt a második Manoya-album

Tabumentes szárnypróbálgatás és némi játékos kísérletezés fonódott össze abban az önálló produceri munkában, amely végül elhozta a második Manoya albumot. Az Against All Odds & Against None címmel megjelent nagylemez Hodosi Enikő szólóprojektjének egy újabb állomása, amelyben az élő hangszer és elektronika több műfaj variációjában is megmutatkozik. Az új lemezanyaghoz tartozik egy különleges plusz fordulat is, ugyanis első alkalommal vállalkozott Enikő saját hangszerelési és teljes alkotói feladatra.

„Ez az anyag most nagyon sok önálló, magányos munkát igényelt, de legtöbbször jólesett belemerülni és kijönni belőle valami új kinccsel a kezemben. Néhány dalban a zenekar is kivette részét, mert előfordult, hogy teljesen rájuk bíztam, mit hozunk ki az alapdalból együtt, élőben. És tudtunk is együtt dolgozni, bár néha az hosszabb és átláthatatlanabb folyamat, mint egyedül végigvinni egy ötletet” – meséli Hodosi Enikő a lemezről. Az Against All Odds & Against None egy kicsit megváltozott felállásban került rögzítésre: új lendületet hozott a zenekarba Szabó-Sipos Ágoston, aki a dobos pozícióba került, a többiek – Kovácsovics David (gitárok), Oravecz Péter (elektromos gitár), Csizmás Andris (nagybőgő, basszusgitár) és Kiss Árpi (trombita, billentyű) – pedig évek óta kitartóan zenélnek a Manoyában. Az albumkészítési folyamatban nagyon fontos szerep jutott Adam Whittakernek, aki a keverést és maszterelést csinálta.

A nyolcszámos album műfajában elképesztően sok izgalmas zsánert ötvöz. Súrolja a blues-t (Sally) a jazz-t (reStart), elektronikával fűszerezi a néhol világzenébe hajló dream-poppot (Ceasefire), vegyíti a triphop-ot az indie-rock-kal (In Another), és találunk a dalok között puritán akusztikus (Mégis, Sally Sleepy version), és cizelláltan kidolgozott szimfonikus hangszerelést is (T.I.M.). A teljes album 8+2 dalból áll, azonban a két ‘hálószoba-pop’ bónusz track csak a fizikai CD-én lesz elérhető.

Az Against All Odds & Against None lemezborítója pedig szintén a kincskeresésnek, az alkotói folyamatnak egy metaforája, amely egy korábban megkezdett sorozat részeként visszautal az előző album coverjére. „Míg ott a tudatalatti és az érzelmek nagy tengerében elmerülő, megoldásokat kereső női alak bolyong a mélyben, itt már látjuk, hogy iránya van útjának, hogy felfelé tart valami megtalált kinccsel (serleg) a kezében.”

Album: https://manoyamusic.bandcamp.com/album/against-all-odds-against-none

Elérhetőségek:

https://www.facebook.com/manoyamusic/
https://manoyamusic.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/user/manoyamusic

Forrás: Manoya

Kapcsolódó