Főoldal > Itt a Mesterválaszok 4. része!

Itt a Mesterválaszok 4. része!

A tíz részes sorozat minden alkalmával elhangzik egy kérdés és öt mesteri válasz. A válaszadók: Cser Zoltán, Csöpel láma, Farkas Pál, Mireisz László, Dr. Pressing Lajos Lílávadzsra

Az első rész kérdése volt: A valóságnak tapasztalt külvilág és a – meditációban is megismerhető – belső világ két külön létbirodalom, vagy a valóság kétféle megtapasztalása?

A második rész kérdése ez volt: Hogyan nyilvánul meg a belső világ a külvilágban? Léteznek-e csodák, amikor a tapasztalt külvilág szövete felfeslik valahol és törvényei egy rövid időre megszűnnek?

A harmadik rész kérdése volt: A Buddha nem állította, hogy nincsenek csodák, de azt sem ajánlotta, hogy bárki törekedjen azokra. Szerinte az igazi csoda a tudat megfordulása. Ez az első lépés a felébredés ösvényén. Mit jelent ez a megfordulás és milyen az a valóság, amire felébredhetünk?

A negyedik rész kérdése: Az élettelen anyag a természet törvényei szerint egyensúlyba kerül a környezetével. Felveszi annak nyomását, hőmérsékletét, lúgosságát-savasságát. Az élőlény anyaga soha sincs egyensúlyban a környezetével, mert az a halálát jelentené. Szervezetén belül megakadályozza a fizika törvényeinek működését. Csak addig élhet, amíg ez sikerül neki. (Prof Bauer Ervin: Állandó egyensúlytalanság elv). A belső tapasztalás világában nem fizikai törvények uralkodnak. Hogyan hat a belső világ megismerése a külső világra? Mi a tudat fejlődésének, fejlesztésének jelentősége egy ember élete során, és mi a jelentősége az emberiségre nézve több ezer év alatt?

Az adás időpontjai: 2018 május 28. hétfő: 07:10; kedd: 10:10; szerda 13:10; csütörtök 16:10; péntek 20:10; szombat 07:10; vasárnap 20:10

Az ötödik rész kérdése lesz: Közös tudat, tár tudat, kincseskamra tudat, álaja vidzsnyána, az univerzális emlékezet. Ehhez adódik hozzá saját tapasztalásunk, individuális emlékezetünk…

Kapcsolódó

Hírek

Penpa Cering és Emmanuel Macron találkozója Párizsban

Emmanuel Macron, francia köztársasági elnök Élysée-palotában találkozott az európai körútja során odalátogató Szikjong Penpa Ceringgel, a száműzetésben élő tibeti parlament kormányának, a kasagnak az elnökével,